Strona Główna
  AKTUALNOŚCI    ||    GARNIZONOWE ZESPOŁY CARITAS    ||    WYDAWNICTWO    ||    KONTAKT

II wydanie albumu zbiegło się w czasie z beatyfikacją Papieża - Polaka i z oczekiwaniem na rychłe zakończenie procesu kanonizacyjnego.
Publikacja ukazuje związki Ojca Świętego z Wojskiem Polskim, począwszy od tych najgłębszych, rodzinnych, przez czasy szkolne i studenckie, okres kapłańskiej posługi w Krakowie aż po moment wyboru na Stolicę Piotrową. Najobszerniejszy rozdział publikacji – „Świadectwa”, został poświęcony spotkaniom Papieża z polskimi żołnierzami i zawiera przemówienia kierowane do ludzi w mundurach podczas całego pontyfikatu.
               Jako syn oficera Ojciec Święty wiedział, że służba wojskowa musi być nakazem serca. Papież zawsze wiązał wypełnianie służby wojskowej z miłością Ojczyzny. Szczególne wrażenie wywarło na Janie Pawle II spotkanie z Wojskiem Polskim w Zegrzu Pomorskim 2 czerwca 1991 r., które porównał do „rezurekcyjnego
odkrycia”. Przesłanie Ojca Świętego zobowiązuje nas do kultywowania milenijnych
tradycji chrześcijańskiej Polski, aby jak niegdyś Ojcom naszym, także i nam, zawsze przyświecała dewiza: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.
               Album został wzbogacony o nagranie dźwiękowe fragmentów przemówień i homilii, wygłoszonych przez Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny, wskazujących drogę miłowania Boga i Ojczyzny. Słowom Papieża towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu najwybitniejszych polskich pianistów. Nagranie zawiera również pieśni patriotyczne i religijne. Znalazły się w nim też powstałe po śmierci Jana Pawła II piosenka: „Zostań z nami” i nowa zwrotka ulubionej pieśni Papieża „Barka” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.