Strona Główna
  AKTUALNOŚCI    ||    GARNIZONOWE ZESPOŁY CARITAS    ||    WYDAWNICTWO    ||    KONTAKT
13.07.2014
foto.

W Centrum Charytatywno-Społecznym Caritas Ordynariatu Polowego WP w Ustce zakończył się pierwszy turnus obozu szkoleniowo- wypoczynkowego skierowany do 70 dzieci z rodzin wojskowych. Obóz organizowany przez Caritas Ordynariatu Polowego WP przy współudziale Ministerstwa Obrony Narodowej.  Komendantem obozu był ks. por. Łukasz Hubacz.
Słoneczna pogoda rozpieszczała kolonistów co sprzyjało częstym wyjściom na plaże.
Nie zabrakło czasu na szaleństwa w parku linowym, aquaparku i na kręglach.
Dzieci były na Ruchomych Wydmach  w Słowińskim Parku Narodowym oraz w Leonardii
w Krupach- królestwie setki  gier wykonanych z drewna. Nawet najmłodsi nie mieli problemu z ich opanowaniem a był to świetnie spędzony czas z dala od wirtualnego świata.
Dla upamiętnienia przypadającej w sierpniu tego roku 100 rocznicy wyruszenia
I kompanii kadrowej na fronty I wojny światowej komendant obozu zaaranżował Wieczornicę historyczno-patriotyczną na usteckich Bunkrach Blüchera, która przyciągnęła wielu turystów z Ustki. Podczas Wieczornicy  dzieci, wychowawcy oraz komendant zarycytowali wiele wierszy i piosenek wojskowych. Do dwugodzinnego  występu dołączyła  grupa polonijna z Toronto z muzycznym scenariuszem.
Obozowicze w trakcie pobytu w Ustce zostali przeszkoleni z zakresu musztry,  udzielania pierwszej pomocy,  zachowań podczas pożaru.  Również zwiedzili Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.  

MG