Strona Główna
  AKTUALNOŚCI    ||    GARNIZONOWE ZESPOŁY CARITAS    ||    WYDAWNICTWO    ||    KONTAKT
22.03.2016
fotoKuba potrzebuje naszej pomocy

 

Kuba do 2012 roku zdolny rysownik, jeden z najlepszych uczniów w klasie. Niestety w październiku 2012r,  8 letni Kuba w drodze powrotnej ze szkoły do domu, zostaje potrącony przez samochód. Nasz syn doznał ciężkiego, wielonarządowego urazu głowy.  W chwili przyjęcia na OIOM, mózg Kuby wyglądał jak „ściśnięta cytryna”. Według skali od 3 do 15, poziom urazu mózgu został określony na 3, gdzie 3 to śmierć mózgu.

Kuba był w śpiączce przez 5 miesięcy, lekarze nie dawali szans na poprawę. Uprzedzali, że jeśli nawet się wybudzi jego stan będzie na poziomie wegetatywnym. Kuba walczył i się jednak wybudził.

 

Do dnia dzisiejszego jest intensywnie rehabilitowany po 3 godz. dziennie. 5 razy w roku wyjeżdżamy na 14 dniowe turnusy rehabilitacyjne.

Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową otrzymaną pomoc. Nas samych nigdy nie byłoby stać aby poddać Kubę tylu rehabilitacjom. Koszt jednego turnusu wynosi 5.000,00 zł. Z roku na rok funduszy jest coraz mniej.

Dzięki intensywnej rehabilitacji Kuba powoli wraca do zdrowia. W chwili obecnej, przy naszej pomocy, pomimo porażenia czterokończynowego, zaczyna stawiać pierwsze kroki. Powoli tez stara się wypowiadać pojedyncze litery. Jeszcze długa droga przed nim i przed nami, ale się nie poddamy i będziemy walczyć, żeby Kuba mógł funkcjonować jak kiedyś…

 

Syn obecnie ma 12 lat i potrzebuje na chwilę obecną urządzenia do nauki chodzenia NF Walker. Jest to indywidualnie dopasowane do pacjenta urządzenie, które daje możliwość stania i chodzenia przy zachowaniu stabilnej i skorygowanej pozycji z prawidłowo obciążonymi kończynami dolnymi. NG Walker zapewnia też możliwość pionizacji tak ważnej przy prawidłowym rozwoju. Niestety koszt NF Walker jest bardzo wysoki bo aż 40.000,00 zł. i nas samych nie stać na sfinansowanie zakupu tego urządzenia. Kuba walczy i my razem z nim. Niezykle trudno jest prosic o pieniądze, ale my jako rodzice, przekonaliśmy sie , że los Kuby nie jest  obojetny wielu zupełnie obcnym osobom, za co z głebi serca dziekujemy i jednoczesnie prosimy o pmoc w sfinansowaniu zakupu NG Walker. Dajmy razem szansę Kubie na przypomnienie i nauczenie prawidłowego chodu.

Link do strony z mozliwościa wpłat i modlitwy

 

http://pomagam.caritas.pl/postawmy-kube-na-nogi/

   

 

 

 

 

JR