Strona Główna
  AKTUALNOŚCI    ||    GARNIZONOWE ZESPOŁY CARITAS    ||    WYDAWNICTWO    ||    KONTAKT
06.07.2016
foto zakończył sie I turnus letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży

           Od 27 czerwca  do 6 lipca br., 70 osobowa grupa dzieci i młodzieży z rodzin wojskowych wypoczywała w ośrodku Centrum Charytatywno - Społecznym „Caritas”  w Ustce, w ramach letnich kolonii zorganizowanych i sfinansowanych przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

 

Nad wypoczynkiem dzieci czuwał razem z kadrą wychowawców komendantem obozu ks. ppor. Krzysztof Włosowicz z parafii wojskowej w Warszawie Wesołej.  Istotnym i ważnym punktem każdego dnia była codzienna Eucharystia, w której dzieci brały chętnie udział. 

 

Czas dzieci podczas trwania koloni został dobrze zorganizowany. Dzieci poznawały okolice Ustki poprze liczne wyjazdy i wycieczki. Uczestnicy poznali City Western gdzie czekały już kolejne atrakcje w Parku Rozrywki w Zieleniewie. Głównymi atrakcjami „Dzikiego Zachodu”  był pokaz kaskaderski na koniach, inscenizacja napadu na bank ,przejażdżki bryczką i wizyta w wiosce indiańskiej. Bez ograniczeń dzieci mogły korzystać ze strzelania z łuku, kuli wodnych.  Dzieci odwiedziły również malowniczo położoną Dolinę Charlotty i zoo w Strzelinku. Niewątpliwą atrakcją była także wizyta w Muzeum Figur Woskowych, gdzie można było zrobić sobie zdjęcia ze znanymi postaciami, a także zobaczyć siebie w krzywych zwierciadłach . Kiedy tylko pogoda dopisywała dzieci aktywnie spędzały czas nad morzem, gdzie odbył się także chrzest kolonijny dla tych którzy byli pierwszy raz nad  morzem. Wielkim wydarzeniem podczas kolonii był mecz piłki nożnej reprezentacji Polski  z Portugalią. Powstała nawet strefa kibica, gdzie koloniści we wrzawie okrzyków i emocji dopingowali polskiej reprezentacji.         

 Dzieci wyjechały do domów w dobrych nastrojach, z uśmiechem na twarzy.

 

 

 

 

                                  

Monika Kozina