Strona Główna
  AKTUALNOŚCI    ||    GARNIZONOWE ZESPOŁY CARITAS    ||    WYDAWNICTWO    ||    KONTAKT
22.08.2016
zbiórka na rzecz mieszkańców Aleppo


W wyniku walk zbrojnych między siłami rządowymi, a rebeliantami we wschodniej części syryjskiego Aleppo zostało uwięzionych około 2 miliony ludzi. Z pomocą przychodzi Caritas Syria obejmując stałą pomocą znajdujące się w dramatycznej sytuacji rodziny.


Caritas Syria wspiera systematycznie 150 rodzin, które po bombardowaniach uciekły do bezpieczniejszych części Aleppo i mieszkają na ulicy. Zapewniono im wyżywienie i pomoc medyczną. Brakuje leków, wody i jedzenia, a temperatura sięga 40 stopni Celsjusza. Caritas Syria uruchomiła specjalny fundusz, który umożliwi dalszą pomoc – zakwaterowanie i realizację najpilniejszych potrzeb, m.in. zakup namiotów, koców, leków, wody i mleka dla niemowląt. „Większość dzieci i starszych potrzebuje leczenia. To straszne patrzeć na ludzi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed śmiercią. Najgorszy jest widok dzieci, które nie są niczemu winne. One nie zasłużyły na taki los – mówi Rana Krait, pracownik Caritas Syria w Aleppo.

Caritas Polska prowadzi zbiórkę SMS-ową na rzecz dotkniętych dramatem mieszkańców Aleppo. Aby wesprzeć działania Caritas Syria w Aleppo, można wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) lub dokonać wpłat na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA.

CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

Zbiórka potrwa do końca września i w razie potrzeby zostanie przedłużona.

KAI  

 

 

KAI