13.02.2017
wynik zbiórki

30 stycznia ks. ppłk Piotr Majka dyrektor Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, podczas briefingu prasowego nt. pomocy Kościoła w Polsce udzielanej Syrii za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas diecezji polowej, poinformował o wyniku zbiórki przeprowadzonej 14 stycznia br. w ramach pikników wojskowych zorganizowanych pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Celem zbiórki było wsparcie chrześcijańskich rodzin w Syrii. Zbiórkę zapowiedzianą w 16 miastach, udało się zorganizować w 14 miejscach. W dwóch miastach (w Bydgoszczy i Krakowie) zbiórka nie odbyła się z powodu nie zgłoszenia się wolontariuszy. Zebrano w sumie 14 076,02 zł.

Ks. ppłk Piotr Majka zebraną kwotę wraz z darem Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego (w sumie 7.000 euro) przekazał za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie abp. Jean Abdou Arbach, metropolicie Homs w Syrii na rozpoczęcie nowego programu „Podaruj puszkę mleka”. [Patrz: Caritas Ordynariatu Polowego i Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspólnie pomagają Syrii – konferencja z abp Jean Abdou Arbachem, metropolitą Homs].

Zestawienie zebranych ofiar podczas pikników wojskowych 14 stycznia br. znajduje się po poniżej.

ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik prasowy Ordynariatu Polowego

ks. płk Zbigniew Kępa