Strona Główna
  AKTUALNOŚCI    ||    GARNIZONOWE ZESPOŁY CARITAS    ||    WYDAWNICTWO    ||    KONTAKT
28.08.2017
fotoZakończył się IV turnus kolonii „Caritas” w Ustce

   Podczas, gdy druga połowa sierpnia większości kojarzy się z czasem przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, dla innych koniec wakacji stał się okazją do wypoczynku i wspólnej zabawy na koloniach Caritas Ordynariatu Polowego.

W czwartym turnusie uczestniczyło 49 dzieci. Poza urokami morza, plażowaniem i kąpielą pod okiem ratownika, kolonijna młodzież mogła korzystać z wielu atrakcji i zobaczyć ciekawe miejsca. Dzieci zwiedziły Ustkę, bawiły się w Aquaparku i kręgielni w Redzikowie oraz w parku trampolin.

Do jednych z najciekawszych zajęć, przygotowanych przez organizatorów, należała, zawierająca elementy szkoły przetrwania, wyprawa do lasu. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora  p. Krzysztofa  uczestnicy kolonii uczyli się stawiać namioty z pałatek, budować szałas, rozpalać ognisko bez użycia zapałek i współpracować w zespołach.

Jak co roku kolonie były czasem pogłębiania formacji religijnej, poprzez codzienną Mszę św. i wspólną modlitwę, ale także rozwijania formacji patriotycznej. Koloniści spotkali się z panem Marcinem który przybliżył im najważniejsze wydarzenia z historii Polski, oprowadził ich ścieżką edukacyjną w Orzechowie, zapoznał z zagadnieniami kształtowania się Morza Bałtyckiego i przedstawił wiele ciekawostek związanych z miejscami, które dzieci odwiedziły.

Uczestnicy tegorocznych kolonii mieli możliwość zwiedzenia Bunkrów Blüchera oraz wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych na strusiej farmie w Kniewie, gdzie  mogli skosztować jajecznicy ze strusiego jaja
i przejechać się bryczką.

Po kolacji odbywały się pogodne wieczory, które były okazją do wspólnej zabawy i integracji. W atmosferze radości, wspólnych śpiewów i tańców dzieci nawiązywały kolonijne przyjaźnie.

Justyna Zając.